Presskontakt

Camilla Lundquist

Presskontakt, Öhman Fonder

+46 70 972 50 62
camilla.lundquist@ohman.se

Kvartalsbrev hållbarhet


Det smakar hållbarhet

3 april, 2019 • Kvartalsbrev hållbarhet

Hållbara investeringar. Smaka på begreppet en gång till om du orkar. Inom kapitalförvaltning är det på allas läppar nuförtiden. Det går inte att starta en ny fond utan att det… Läs mer


Guld och gröna skogar

21 december, 2018 • Kvartalsbrev hållbarhet

En viktig del av Öhman Fonders hållbarhetsanalys är att träffa bolagen. På så sätt kan vi skapa oss en bättre förståelse för deras verksamhet och utmaningar samt möjligheter framåt. I… Läs mer


Klimatförändringarna visar sitt fula tryne

10 september, 2018 • Kvartalsbrev hållbarhet

Med de flesta tillbaka på kontoret efter sommarens ledighet sparkar vi igång hösten med terminens första kvartalsbrev om ansvarsfulla investeringar. Och det skulle vara att förbise elefanten i rummet om… Läs mer


Anmälan till pressutskick

Vill du prenumerera på pressmeddelanden? Skicka ett e-mail till vår presskontakt och anmäl dig!

Öhman i sociala medier

Presskontakt

Camilla Lundquist

Presskontakt, Öhman Fonder

+46 70 972 50 62
camilla.lundquist@ohman.se

Våra experter

Tom Dinkelspiel

Ordförande Öhmangruppen

+46 8 407 58 11
tom.dinkelspiel@ohman.se


Johan Malm

Koncernchef Öhmangruppen och ordförande Öhman Fonder

+46 8 407 59 11
johan.malm@ohman.se


Fredric Nyström

Chef ansvarsfulla investeringar, Öhman Fonder

+46 8 407 59 85
fredric.nystrom@ohman.se


Jamal Abida Norling

Chief Investment Officer, Öhman Fonder

+46 8 407 58 13
jamal.abida.norling@ohman.se


Lars Kristian Feste

Chef ränte- och kreditförvaltning, Öhman Fonder

+46 8 407 58 42
lars.kristian.feste@ohman.se


Filip Boman

Chef globala aktier, Öhman Fonder

filip.boman@ohman.se